background

הגעת לגיל פרישה והמשכתם לעבוד באותו מקום – אתם חייבים לקרוא את המאמר !!

 

אני אפתח ואומר- אם הגעת לגיל 62 ואת עדיין עובדת באותו מקום  או אם הגעת לגיל 67  ואתה ממשיך בעבודה והתחלתם  לקבל פנסיה מקרן הפנסיה – כדאי לכם מאוד להגיע אליי לייעוץ שיכול לחסוך לך הרבה מאוד כסף!!!!!!!

גיל פרישהלמה ומדוע ?

כי מעטים יודעים שהם בעצם מזיקים לעצמם ללא ידיעה בכך שנענים להצעת המעביד להמשיך לעבוד גם לאחר הפנסיה. זה לא חלילה שאני ממליץ לכם שלא לעבוד לאחר הפנסיה אך עליכם לדעת מה עליכם לעשות כדי שלא תחויבו במס שלא לצורך.

אני פוגש אותכם מגיעים אליי אחרי שאתם מגלים כי ההכנסה שלכם נמצאת במס שולי גבוה' היות ומס הכנסה מחשיב אותה כהכנסה נוספת. וזאת גם כאשר מדובר בפנסיה נמוכה של אלפי שקלים בודדים שעל פניו לא ציפיתם לתשלום מס כל כך גבוה.

פה נעוצה הבעיה, מס הכנסה רואה בכם כעובדים בשתי עבודות למרות שאתם עובדים באחת.

וזה אכן כך אתם עובדים בשתי עבודות ומשלמים מס גבוה במיוחד על הפנסיה.

כאן אני נכנס לתמונה ורצוי כמה שיותר מוקדם' בעזרת תכנון מס נכון ניתן לחסוך אלפי ש"ח בשנה הנגבים באופן אוטומטי מהתלוש.

מבולבלים ? אני אסביר…..

בעבר אם אדם הגיע לגיל פרשה ולא עזב את העבודה אך במקביל החל לקבל פנסיה מקרן הפנסיה היה עליו לשלם למס מלא על הפנסיה . ראו בכך סוג של עבודה נוספת שיש לבצע תאום מס בגינה.

הסיבה לכך היא שעדיין לא נותקו יחסי עובד- מעביד ולא שוחררו כספי הפיצויים כך שלא ניתן היה לתת לו פטור ממס על הפנסיה.

אז מה השתנה ? 

חישוב הפטור בגין הפנסיה והפטור בגין מענק הפרישה חוברו ל סל" פטור " משותף שצריך לדעת היטב איך לתכנן אותו נכון . המשמעות היא שניצול פטור על פיצויים פוגע בפטור על הפנסיה

( בתוספת תשלום קנס של 35%) וניצול פטור על פנסיה בא על חשבון פטור על פיצויים.

כתוצאה  מכך ניתן להמשיך לעבוד באותו מקום , לקבל פנסיה ולנצל את האפשרויות הרבות כדי לקבל הקלות על הפנסיה מבלי לחכות עד לפרישה הסופית.

המשמעות היא שזה ממש מהפכה !!!!!

לא צריך לחכות כל כך הרבה שנים כדי לקבל ממס הכנסה את הטבות המס . ניתן לנצל חלק מהם תוך כדי העבודה .

 אז איך עושים את זה ?

 צריכים לשבת ולבדוק הרבה פרמטרים :

גיל , גובה הפנסיה , תשלומים נוספים שמתקבלים מקרן הפנסיה ( החזר דמי גמולים , פיצויים ועוד ) גובה השכר , הכנסות אחרות , מצב בריאותי, העדפות אישיות , כספים בקופ"ג ועוד כהנה וכהנה. לאחר שמשקללים את הכל אפשר להגיע לנקודה האופטימלית שבה ניתן יהיה להנות מחסכון מיידי במס לצד ניצול יתרונות המס בעתיד בעת הפרישה.

יש כל כל הרבה סכומים שמתקבלים  ומשולם  עליהם מס גבוה מאוד ( בחלק מהמקרים – מס מירבי בשיעור 47%) שעם הידע הנכון ניתן לקבלו בחזרה.

האם זה  רלוונטי גם  למי שמקבל פנסיה נמוכה ?

לגמרי כן. כל עוד הפנסיה מתווספת למשכורת הרי שהיא מחויבת במס שולי גבוה כך שניתן

לחסוך מס באופן משמעותי.

לדוגמא :

אשה שמקבלת משכורת של 15,000 ובנוסף פנסיה של 5,000 שקל תשלם 31% מס על כל שקל

מהפנסיה שלה- כלומר כ- 1,500 שקל.

בתכנון נכון  ניתן לחסוך לה 1,000 שקל לחודש  שהם 12,000 שקל על כל שנת עבודה!!!!!!!!!

 

אז מה צריך לעשות ?

אם אתם עומדים בתנאים האלה או אם אתם מכירים מי שעומד בתנאים האלה תוכלו לתת מתנה

גדולה למכרים /עובדים /משפחה שלכם ולשלוח אותם לייעוץ שיהיה שווה הרבה כסף.

 

ניתן לפנות אליי במייל    eyal@eyalmen.co.il או בטלפון  073-7690302 ואני מבטיח לעזור

186 תגובות למאמר

 • שלום
  פרשתי מהעבודה לפני כחצי שנה בפרישה טיבעית בגיל 67. (אזרח עובד צה"ל)
  קיבלתי סכום של 345000 ש"ח פטורים ממס (מענק פרישה 180000, מענק שנים עודפות 71000, פדיון ימי מחלה 94000)
  לזה מתוספים 150000 קופת גמל הנדסאים וטכנאים, פסגות גדיש 360000 מתוכם 80000 חייב במס, מנורה מבטחים-יום נוסף-לא משלמת לקיצבה 16000.
  בנוסף הנני מקבל פנסיה ממבטחים הוותיקה בסל 11000 ומשלם מתוכה כ 950 ש"ח מס הכנסה.
  ביקשתי ממס הכנסה פטור על הכספים ועל הקיצבה החודשית, לטענתם אני יכול לקבל פטור או על הקרנות והמענקים (המסתכם להערכתי בכ 90000 ש"ח) או על הפנסיה החודשית (לכל החיים).
  בסופו של דבר לא הגשתי את הטפסים לפטור ממס וההתלבטות היא:- א. האם זה נכון? ב. מה עדיף.
  אודה לך על תשובתך לדילמה.
  שלום רונן

  • היי
   זה כבר יעוץ פרישה מלא . לא מקצועי לטפל בזה כך מבלי לראות את כל המסמכים והניירת

 • גיל 67 ב26.8.15 פרישה ב1.9.15 יש סיכוי גבוהה שיבקשו שאשאר מס חודשים לגמר פרויקט
  עובד במפעל 45 שנות עבודה חבר במבטחים כל השנים
  קופות רגילות כמו קרן השתלמות
  פיצויים
  ביטוחים משלימים
  איך מתבצע המשך או הכנות לקראת הפרישה

 • בעלי אמור לפרוש בסוף השנה הבאה ומתוך הכתבה אני מבינה שצריך ידע נרחב בתחום הפרישה ולהתכונן לכך. שאלה פשוטה לפי שעה כמה תעלה פגישת יעוץ והכנה ?
  תודה

 • אני מתאימה בדיוק לדוגמא אני בת 65 שכרי 14,000 ש״ח ויש לי פנסיה בטוח מנהלים של הראל בסך 5,000 ש״ח יורד לי מס של 1,330 ש״ח כיצד אפשר להוריד את המס? תודה

 • אייל , שלום
  הגעתי לגיל 65 לפני כחודש , ביטוח המנהלים שלי הינו ישן ובנוי עפ"י גיל הפרישה שהיה אז .
  האם אני יכול למשוך את הקצבה ולהמשיך לעבוד אצל אותו מעביד כשכיר או אני חייב לפתוח "עוסק מורשה" ולעבוד עם חשבונית. (יש לי בנוסף גם קצבה מצ"ל)

  • אתה יכול להמשיך לעבוד כשכיר ולבקש שישלמו לך פנסיה מתוך כספי התגמולים
   במקרה כזה ממליץ לבוא לייעוץ

 • אני בגיל 67 . בחברת מנורה יש סכום זעום של כ-5,000 ש"ח שהצטבר מלפני כמה שנים ע"י המעסיק הנוכחי. לפני כמה שנים החלפתי חברת ביטוח . אני ממשיכה לעבוד אצל אותו מעסיק ושכרי הוא 1500 ש"ח ברוטו ויש לי קרן פנסיה וממשיכים להפריש לי.

  האם אני יכולה למשוך את הכספים במנורה? אם כן איך עושים את זה?

  אודה לעזרתך.

 • אייל שלום,

  לפני שבוע מלאו לי 62 ואני ממשיכה לעבוד באותו מקום עבודה בו עבדתי למעלה מעשרים שנה.
  1.אם אקצץ ימי עבודה ובהתאם השכר יוקטן, איך יחושבו לי הפיצויים כשאפסיק לעבוד?
  2.במידה ואמשיך לעבוד כרגיל האם אשלם פחות מיסים?

 • אייל שלום,
  אגיע לגיל 67 בסוף יולי 2016. שאלתי מה קורה אם אני ממשיכה לעבוד בחלקיות משרה אצל אותו מעביד. האם זה יפגע לי בפנסיה. יש לי מקפת ותיקה בשיטת ממוצעים מזה 22.5 שנים במשרה מלאה. מה החלופות העומדות בפני? אולי עדיף לפרוש ולהתחיל מחדש אצל אותו מעביד.
  תודה עדי

 • שלום,
  אני רוצה להמשיך לעבוד לאחר גיל הזכאות לפרישה – גיל 67, אבל לא אבקש לקבל קצבת פנסיה, אלא אמשיך רגיל ואולי אפילו ימשיכו להפריש עבורי עוד כסף לפנסיה (המטרה – להגדיל את החיסכון בקרן שהיא חדשה ואין לי ותק מספיק).
  מה אז? האם אפשרי לדחות את קבלת הקצבה ולהמשיך לחסוך?

 • האם מעביד ועובד חייבים להפריש לביטוח מנהלים לגבר מעל 67 שממשיך לעבוד חלקית באותו מקום? האם אפשרי לעשות את הפוליסה מסולקת עד הפרישה הסופית.

 • מגיע לגיל 67 01/08/2016 התחלתי לעבוד במקום אחר בתחילת יולי 2016 בשכר ברוטו 18000 ש"ח הפנסיה בביטוח מנהלים הותיקה האם כדי להתחיל לקבל את הפנסיה למרות עלויות המס הגבוהות.

 • שלום שמי הילה והייתי שמחה אם אפשר יהיה לשאול שאלה לגבי חמתי .. בכללי: חברת הביטוח שלה טוענת כי בהגיעתה לגיל 62 היה עליה למשוך את כספי הפנסיה שלה מכיון ואינה עשתה כך וכעת היא מבקשת נאמר שאין אפשרות להעביר לה את כל הסכום אלא רק חלקים מהסכום כתשלום חודשי עקב איחור במועד הפרעון(נקרא לזה ככה) בכל מקרה היא מעוניינת למשוך את כל הסכום וא לקבלו כקצבה חודשית. למיטב הבנתי מדובר בפנסיה שהצטברה ממקום עבודתה הקודם . כעת הינה עובדת במקום אחר מספר רב של שנים . מה גם שנאמר לי שבעוד מספר חודשים כל קרנות הפנסיה יתאחדו לקרן פנסיה אחת פעילה. שאלתי היא האם היא תוכל למשוך מאותה חברת ביטוח את כל הסכום בבת אחת?

 • שלום אייל,
  פרשתי שנה שעברה ואני מקבלת את הפטור החודשי (כתוב בתלוש הפנסיה 49%). אם אעבוד במקום עבודה חדש, האם אוכל לקבל פטור על פיצויי פיטורים שאקבל?

 • שלום רב,
  בעוד חודש אני אמורה להתחיל לקבל פנסיה -גיל 60-מקרן פנסיה ותיקה. אני ממשיכה לעבוד באותו מקום עבודה במשרה חלקית. האם מחוייבים להוריד לי עכשיו לקופת גמל כלשהי?

 • שלום
  אני בן 68 ועדיין עובד . אני שוקל לעבור למשרה חלקית . אם אפנה ואבקש לקבל את קצבת הביטוח הלאומי , אני מבין שעל מנת שלא יפגעו בקצבה אני צריך להרוויח לא יותר מ – 5000 ש'ח , וזה אומר גם לא להתחיל לקבל מביטוח המנהלים . האם נכון ? האם דחיית הזמן מעלה את סכום הקצבה החודשית מביטוח המנהלים ?

  • אין קשר בין ביטוח לאומי לביטוח מנהלים
   המגבלה חלה רק על שכר ועסק והכנסות אחרות
   היא לא חלה על פנסיה

 • שלום רב,

  אני הגעתי לגיל הפרישה (67) לפני מספר חודשים. אני מעוניין להמשיך לעבוד במקום העבודה הנוכחי שלי . ביקשתי למשוך את כל כספי פיצויי קרן הפנסיה שלי (ביטוח מנהלים). האם המשך העבודה באותו מקום עבודה פוגע בי מבחינת המיסוי בצורה כלשהיא? קצת מבולבל.
  האם עדיף להמשיך לעבוד במקום אחר? מבחינה מיסויית/כלכלית?
  אשמח לתשובה.

 • שלום,
  אמי הגיעה לגיל פרישה וממשיכה לעבוד באותה עבודה. היא מתלבטת אם להתחיל לקבל פנסיה תוך כדי או שעדיף לדחות אותה בשנה-שנתיים על מנת לקבל פנסיה גבוהה יותר לאחר מכן.
  האם יש דרך לדעת כמה מס היא תשלם בלי לצאת לפנסיה?
  אני הבנתי שפקיד שומה דורש לראות תלושי פנסיה כדי לקבוע את גודל המס.

  • אם היא ממשיכה לעבוד תשלם כאילו שזו עבודה שניה לפי מדרגות המס
   כשתפסיק לעבוד תשלם מס נמוך יותר כיון שזו הכנסתה היחידה

 • אני בת 60 מורה 35 שנה.מציעים לי פנסיה מוקדמת ושליש משרה.המצב שבשנה בהאה ירד לנו אחוז משרה.20 שעות הייתה משרה ועכשיו 14.בנוסף יעניקו לי 13000 שקל עבור לימודים.בקשתי לא לרדת בשכר.הפנסיה שלי היא העיקר בבית.לבעלי ישרק מ 2008.האם לעבוד עד גיל 62 במשרה מוקטנת יזיק לפנסיה ותיקה גלעד.או האם ארויח יותר בפנסיה אם אשאר עד 62.נאמר לי שאפסיד מהנטו 20 אחוז קרן השתלמות וכסף מעל 70 אחוז.לא תמיד עבדתי משרה מלאה .

  • אני עוסק במיסוי
   את צריכה להתייעץ עם מישהו שעוסק בקרנות הפנסיה

 • שלום רב,
  אני בת 65 ומתכוונת להמשיך לעבוד בע"ה עד גיל 67 כפי שמאפשר לי מקום העבודה. מה סכום בטוח לאומי שאקבל בפרישה, יש לציין שאני עובדת כ-40 שנה.
  תודה מראש

 • שלום רב.
  אני עובדת במשק בית ומשולמים לי כל מה שצריך . משכורתי בערך 5,000 שקל. אני בת 61.5. אני לא משלמת מס על ההכנסה הזאת. מה יקרה אם אמשיך לעבוד ואתחיל לקבל פנסיה?

 • בת 62, משכורת 14000 ברוטו, מעוניינת לעבור לחצי משרה,הפקדות לפנסיה ותיקה יהיו ברור רק חצי, זה יפגע לי בחישוב פנסיה? הבנתי שהם עושים חישוב שכר ממוצע של כל השנים כפול אחוז לפי הותק, יש לי כרגע 52%, זה כדאי? אולי כדי לי לקבל את כל הכספים שהצטברו כמו פיצויים , חופשות, ולהתחיל לעבוד חצי משרה באותו מקום, או אחר ולהתחיל לקבל פנסיה וקצבת בטוח לאומי, מה לגבי תשלום מיסים במקרה הזה? בעלי בן 70

 • אני בת 62 עובדת מידי פעם כשכירת יום כמדריכה ונחשבת לא שכירה ולא עצמאית. יש לי קרן פנסיה ישנה מוקפאת כבר הרבה שנים. האם אני יכולה לפדות אותה או לקבל קצבה כבר היום או צריכה להמתין לגיל 67 ?

 • מתשובותיך נראה כי אם ממשיכים לעבוד באותו מקום עבודה ורוצים לקבל פנסיה , ניתן לקבל את הפנסיה רק מכספי התגמוליםץ
  אני יודעת שניתן לבקש מהמעביד שחרור כספי פצויים ולקבל פנסיה גם מחלק זה.
  האם לא כך ?

  כמו כן, לדעתי יש להוסיף שכל האמור נכון גם לגבי עובדים בגיל 60 שרוצים לקבל פנסיה, הרי בקרנות החדשות ניתן לקבל פנסיה מגיל 60

 • אני בת 65, מקבלת קיצבה מגיל 62 במקביל לעבודתי , אני מקבלת פטור על הקצבה של 14% בלבד ועל היתרה משלמת מס שולי 35%. לא מלאתי טופס 161 ד' של קיבוע זכויות . (בגלל סירוב של פקידת מס הכנסה ).אני מבינה כשאפרוש בגיל 67 אוכל לבקש החזרי מס אחרי קבלת המענקים ממקום העבודה והתחשבנות סופית, 5 שנים רטרואקטיבית. האם לדעתך ניתן לעשות משהו עכשיו או לחכות לפרישה סופית?

 • אם אפרוש ממשרד החינוך, ואעבוד תחת מעסיק אחר, האם אשלם מס גבוה על הפנסיה ממשרד החינוך?

 • אני שכיר בעל שליטה בחברה שלי. האם זה נכון גם לגבי אם אמשיך לעבוד לאחר גיל פנסיה?

 • בגיל 67 אשלים ל70% בעוד שנה (מנורה מבטחים ) אפרוש אך אמשיך באותו מקום.משכורת 14000
  ברוטו.כיצד עלי לפעול כדי לשלם מינימום מס.

 • שלום אני בעוד חצי שנה בן 60,עבדתי כל חיי בעבודות מזדמנות כשוטף כלים ובניקיון ללא פנסיה.בגיל 42 עבדתי בדואר במשך 3שנים כדוור ואחר כך פוטרתי,את הפנסיה הזו המשכתי שוב שהתקבלתי כעובד ניקיון בו אני עובד עד היום.בפנסיה רשום שאני יכול לשחרר את הכספים בגיל 60 ולחלופין בגיל 60 ישנה תחזית של 1700שקל פנסיה.השאלה אם אני ממשיך לעבוד בניקיון אחרי גיל 60 כמה יורידו לי משכר 4700 ברוטו. גם 30%? יצוין שאני רווק ללא ילדים.לפי תשובתך אני אודיע לקבלן שמעסיק אותי אם אני ממשיך או יוצא לפנסיה.אין לי אי מייל ומחשב אנא רשום את התשובה כאן ברשותך

  • על 4700 אין מס בכלל

   גבר לא משלם עד 5000 שקל לחודש מס

   לדעתי כדאי לקחת פנסיה כי נראה לי שאם לא הכל ילך מהר להוצאות

 • שלום אייל.
  אני ממשיך לעבוד רגיל לאחר הגיעי לגיל 67.
  מה קורה למקדם הפנסיה שלי לאחר שנת עבודה.?
  האם לאחר כל שנת עבודה המקדם יורד ב12.

  תודה עמירם.

 • שלום לך אני בעוד חצי שנה מגיע לגיל 64 האם אני יוכל לקבל פנסיה ממבטחים הישנה ולהמשיך לעבוד כרגיל

 • בדצמבר 2018 אגיע לגיל פרישה 62.
  שאלתי האם לאחר קבלת פיצויי פיטורין מהמעביד אוכל להמשיך באותו מקום ברצף ללא תקופת ריענון.
  או שעלי להמתין שישה חודשים כפי שמחייב החוק מיום קבלת הפיצויים?

  • תודה על הזמן והיעוץ שהינך נותן.
   זה לא מובן מאליו.
   ושאלה נוספת:
   האם כשאקבל את הפיצויים ממקום עבודתי(4 שנים ) ואוותר על קצבת זיקנה לטובת אבטלה.
   האם בגיל 62 אוכל לקבל דמי אבטלה וכעבור שישה חודשים לחזור למקום עבודתי הנוכחי.
   עלי לציין שיש לי קרן פנסיה מיזערית שהחלו להפריש לפני שלוש וחצי שנים .
   זוהי הקרן היחידה שיש לי כי בעבר לא הופרשו כספים מהמעביד הקודם.
   ושוב תודה רבה רבה.

   • מבחינת מס הכנסה אין קשר לכל אלה
    6 חודשים זו הדרישה של ניתוק יחסי עובד- מעביד

 • אני ממלא 35 שנות עבודה ב5/18 האם אוכל לעבוד במקום עבודה אחר מיד תוך כדי קבלת פנסיה
  ןפיצויים מהמקום שעזבתי ?
  תודה על ההתייחסות
  בני

 • בסד
  אייל שלום
  אני מגיע בתאריך 4.2.18 לגיל 67.
  ופרש מעבודה. האם המעסיקשץ שלי חייב להעסיק אותי עד סוף חודש פברואר?
  או עד 5.2.18 ?

 • שלום אייל, אמא שלי בת 62 והחודש הגיעה לגיל פרישה. מקום העבודה הנוכחי ממשיך להעסיק אותה אך הודיעו שלא ניתן לקבל קצבת זקנה תוך כדי העבודה כי כך נקבע בהסכם העבודה, בעוד שבקרן הפנסיה אמרו שניתן. האם אישור המעסיק הכרחי או שהדבר נקבע על פי הפוליסה בקרן? האם המעסיק יכול למנוע ממנה לקבל קצבת זקנה תוך כדי העבודה?

  תודה רבה מראש.

  • ניתן לקבל . יש לי המון לקוחות במצב הזה. לא ניתן לקבל על חלק הפיצויים אבל כן ניתן על התגמולים . בקרן ותיקה ניתן על הכל .
   לאחר קבלת תלוש פנסיה ראשון כדאי לך לבוא לייעוץ

 • שלום רב ב20 לאפריל 2018 אני אמור לצאת לפנסיה אני נשוי אני עובד בנקיון .אני רוצה להמשיך לעבוד.
  אני מקבל משכורת מינימום יכול להגיע אם שעות נוספות 5897 שקלים .מקסימום .מפנסיה וותיקה אקבל 600 יש לי קופת גמל לא פעילה 66000 במנורה.בתלוש של מנורה אמרו שצפוי לי בפנסיה 1000 שקלים..כמה מס אשלם.?אם אני צריך לעשות תיאום מס?.האם יש מס על קיצבת ביטוח לאומי
  תודה מראש

 • אייל בוקר טוב
  14.11.2017 אני אהיה בת 62
  אנוכי עובדת 40 שנה במפעל ישקר הקרן שמפרישים אליה מבטחים הוותיקה
  מקום מגורי הינו נהריה (הנחה במס 10% עד משכורת ברוטו של 13500)
  אני ממשיכה לעבוד עוד שנה כרגע.
  הצטברו לי 30000 שקל מענק עודפים והקצבה שאני זכאית לה הינה 8600 שח בחודש.
  יש לי 2 שאלות?
  האם כדי לתבוע את הקצבה ומה עושים על מנת לשלם פחות מס?
  מה כדי לעשות אם הסכום של שנים עודפות להכניס לקופת גמל או למשוך את הכסף וכמה יהיה עלי לשלם מס?

  • אני יכול לומר לך שאם תחליטי למשוך את הקצבה כדאי לך לבוא ליעוץ שיחסוך לך הרבה
   מס. לגבי ההחלטה האם בכלל לתבוע כרגע את הפנסיה – צריך ללכת ליועץ פנסיוני ואוכל לחבר אותך למישהו

 • בחודש דצמבר אני בת 62 ויכולה לצאת לפנסיה, אני עדיין לא מרגישה שאני מוכנה לצאת. ומצד העבודה מעוניינים שאמשיך. שאלתי מה עלי לעשות? יש טפסים שאני צריכה למלא? מה הזכויות שלי במצב שאני ממשיכה כרגיל? ומתי השלב הבא שאוכל לפרוש אם וכאשר ארצה?

  • היי. את יכולה לקבל פנסיה ובמקביל לנמשיך לעבוד
   אם תרצה- תגיעי לייעוץ בנושא

 • הי אני בת 62.5 ועובדת במשק בית וממשיכה לעבוד .האם אני זכאית לפיצויים אחרי פרישתי על אף שאני בגיל פנסיה?

 • אייל שלום,
  בתחילת 2018 אגיע לגיל פרישה מינימלי 62 שנה עם 70% פנסיה מקרן עמיתים- גובה הקצבה הצפוי לי 11,600 ש"ח.
  השכר הממוצע שלי כ- 26,000 ש"ח לחודש.
  במידה ואבחר לקבל את הקצבה ואמשיך לעבוד באותו מקום האם יש מקום להפחתת המיסים על הקצבה או שבכל מקרה תתווסף לשכר החודשי ואגיע לדרגת המס המקסימלי?
  (בכוונתי לנצל את הפטור ממס על מענק הפרישה שלי ולא על הפנסיה).
  באשר לשאלה אם עדיף לי להתחיל לקבל את הפנסיה או להשהות אותה ולצבור עוד זכויות בקרן עמיתים קיבלתי תשובות סותרות (אקטוארית הציעה לי להמתין ואילו בחישוב פשוט של וויתור על תשלום הפנסיה נראה שאפסיד סכום לא מבוטל של כסף) ואני די בפרשת דרכים בעניין.
  האם תוכל להאיר את עיני ולייעץ לי כיצד למצוא את נקודת השכר האופטימלית על פיה אוכל לקבל את ההחלטה באם ומתי להתחיל לקבל את הפנסיה או להשהות אותה ובכך לקבע את השכר הפנסיוני שלי בנקודה גבוהה יותר.
  אודה לתשובתך,
  אירית אביב

 • אייל שלום,
  הגעתי לגיל 62 שזה גיל הפרישה שלי וממשיכה לעבוד ב 70 % משרה והשלמה מאופן יחסי מביטוח לאומי, המעביד ממשיך למפריש לי לקרן פנסיה באופן יחסית לשכר על 70% משרה.
  שאלתי : האם בין ההפרשה לקרן פנסיה אני מחייבת גם בסעיף אבדן כושר עבודה ?

 • שלום אייל,

  קודם כל – שאפו על המענה המהיר לשאלות!!
  ולשאלתי: האם יש גיל מקסימלי בו קרן הפנסיה/ביטוח המנהלים יכולים להכריח אותי להתחיל לקבל קצבה?
  (מקרה לדוגמה בו נרצה לעשות זאת לא למשוך את הכספים עד המוות: כאשר יש הכנסה מספקת ממקורות פסיביים אחרים, ואין צורך כלל בקצבה, אלא מעדיפים שהיורשים יהנו מסכום זה עם פטור מלא ממס)

 • שלום רב
  ראשית, תודה רבה על המענה והעזרה.
  שנית, ברצוני לשאול שאלה, אני בן 65 עובד כנבחר ציבור במשרה מלאה במשך 44 שנים.
  כעת קיבלתי הזמנה לשימוע להפחתת משרה ל 50%.
  מלבד ההרעה בהפחתת המשרה, האם הפנסיה שלי תיפגע בהמשך במידה שאחליט להסכים להפחתת המשרה ל 50%?

   • לא מדויק:), יש פוליסות ותיקות שיש להן תום תקופה. מה שכן, אם מייעדים את החיסכון להורשה, יש לפעמים כדאיות לנייד לקופת גמל.

 • שלום וברכה!
  אשה בת 70 מעוניינת לקל קצבה והיא עדיין עובדת, החברת ביטוח דורשת ממנה אישור מהמעסיק והמעסיק אינו מעוניין לתת לה את האישור.
  השאלה שלי האם המעסיק חייב לתת לה את האישור או שהחברה חייבת לתת לקבל קצבה בלי אישור המעסיק. או שבעצם אף אחד אינו חייב לה כלום והיא תצטרך לסיים לעבוד?

  אודה לתשובתך באם יש מידע בנושא.

  • יכולה לקבל קצבהבגין חלק התגמולים בלבד ללא אישור מעסיק
   האישור נדרש רק בגין מרכיב הפיצויים

   • שלום אייל,
    קודם כל תודה רבה על התגובה המהירה!
    לאחר שיחה עם החברת ביטוח הם לא מוכנים בשום אופן לתת לו קצבה גם מהתגמולים ללא אישור של המעסיק, יש להם זכות לעשות זאת?

 • נשמע לי מוזר מאוד
  המעביד יכול להחליף לך קופה לחברה אחרת ולתת לךלהנות מפנסיה

 • שלום: אני גיל 61 וחצי . בעוד חצי שנה אגיע לגיל פרישה. ברצוני להמשיך לעבוד באותו מקום עבודה. האם המעביד חייב להמשיך להפריש לביטוח מנהלים? תודה

 • שלום, אני בן 67 , יש לי אישור 100% נכות רפואית ופטור ממס הכנסה, החודש תכננתי למשוך את התגמולים+פיצויים מביטוח מנהלים. האם כל הסכום שנצבר פטור ממס

 • שלום, אשמח לעזרתך
  אם הגעתי לגיל 67 ואני ממשיכה לעבוד אצל אותו המעסיק ומצד שני אני רוצה לקבל פנסיה ממגדל מקפת.
  מהקופה מבקשים מכתב שחרור מהמעסיק. האם הוא צריך לשחרר לי גם את כספי הפיצויים? ולבצע השלמת פיצויים? כמו בסיום עבודה
  בנוסף האם הוא ממשיך להפריש לי כרגיל לקופה לאחר שהוא נותן לי מכתב שחרור
  אשמח לתשובתך

  • הוא ישלים לך פיצויים רק בפרישה
   לגבי שחרור- לא צריך. תפני למקפת ותתחילי תהליך

   כשהיה לך תלוש ראשון ביד דברי איתי כי אפשר לחסוך לך מס

 • שלום אייל
  איה אני מתכוונת לפרוש מהוראה בסוף השנה הנוכחית
  אמורה לקבל 70% פנסיה תקציבית
  מנהל בית הספר מעונין לתת לי שעות -8 שעות שבועיות שישולמו על ידי גורם אחר ולא על ידי משרד החינוך
  שאלות
  האם זה אפשרי ?
  האם זה כדאי בהנחה שינוכה לי מס הכנסה
  תודה

  • זה יכול להיות בעייתי מול מס הכנסה אלא אם כן יש שונות מסוימת בתפקיד
   כדאי תמיד כי הנטו תמיד יהיה גבוה יותר

 • אני בת 67 ופרשתי לפני 4 שנים. אני מקבלת פנסיה וקבלתי פדיון ימי מחלה שזה מקביל לפצויים. (100.000). במקביל המשכתי לעבוד באותו מקום ועכשיו אני מפוטרת. האם מגיע לי לקבל פצויים על 4 השנים האחרונות?
  תודה

  • אני מקבלת פנסיה וגם קבלתי פצויי פרישה לפני 4 שנים. המשכתי לעבוד עוד 4 שנים אצל אותו מעביד ועכשיו בגיל 67 אני מפוטרת. האם מגיע לי פצויים על 4 השנים האחרונות?
   תודה

 • אני מקבלת פנסיה וגם קבלתי פצויי פרישה לפני 4 שנים. המשכתי לעבוד עוד 4 שנים אצל אותו מעביד ועכשיו בגיל 67 אני מפוטרת. האם מגיע לי פצויים על 4 השנים האחרונות?
  תודה

 • שלום אייל שאלתי האם גם עובד עיריה ששייך לפנסיה תקציבית יכול להמשיך לעבוד לאחר הגיעו לגיל פרישה וגם להתחיל למשוך את קצבת הפנסיה?לציין שמשנה מסויימת הפסיקה התקציבית והעובד התחיל כן להפריש לפנסיה תודה על המענה.

  • לא יודע לענות לך . זה כללים של המדינה לגבי פנסיה תקציבית . צריך לברר עם משיהו שמומחה בכללים של התקשיר

 • שלום , עוד מספר חודשים אני מגיע לגיל 70 . אני עדיין עובד . האם הפנסיה שלי גדלה כל שנה שאני דוחה את קבלתה ? האם כדאי לי לדחות ? האם ניתן להפסיק את העברת כספי ביטוח המנהלים לחברת הביטוח ובמקום זה להעביר את הכספים לקרן השתלמות למשל …

  • זה תלוי בהרבה גורמים . בעקרון הפנסיה גדלה אבל לא בטוח שזו החלטה נכונה .
   זה תלוי בהכנסות אחרות , רצונות , מצב בריאותי ועוד .

 • שלום
  אני מורה וחסכתי במבטחים הוותיקה. האם ניתן לקבל פדיון ימי מחלה בגיל 67 גם כשאני ממשיך לעבוד ולא פורש לגמלאות?
  תודה,
  יונתן

 • שלום לך אייל
  שאפו ענק על כל התשובות כאן.
  בעלי בן 72 ועדיין עובד כרגיל במשכורת של 17000 בערך.
  מקבל ביטוח לאומי 2300 שח מגיל 70.
  האם שווה לנו לקבל גם את הפנסיה בהטבת מס?
  כי הבנתי שמאחר ואינו לוקח את הפנסיה הוא מפסיד כסף מאחר ומגיע לו הטבות מס גם בשכר וגם בפנסיה .
  .תודה רבה

  • בגיל 72 הייתי מתחיל כבר לקבל פנסיה
   אחרי קבלת תלוש ראשון תבואו ליעוץ

 • שלום

  ב-02/2019 אגיע לגיל 67 , מבוטח במבטחים הוותיקה עם 40.5 שנות וותק צבירה (5.5 שנים עודפות) .
  האם אוכל להמשיך לעבוד ברצף באותו מקום עבודה ובמקביל לקבל פנסיה ?
  האם המעביד יכול ומחוייב להפריש ההפרשות של מבטחים לקופה אחרת שאבחר ?

  תודה
  בברכה
  ציון

 • תשובה ליונתן הורוביץ מורה במבטחים הוותיקה .
  בהוראה ניתן לקבל פדיון ימי מחלה, בניגוד לחוק שמקובל במשק שלא ניתן לפדות ימי מחלה. בטרם הפדיון כדאי להגיע לאייל על מנת לשלם כמה שפחות מס.

 • שלום ותודה מראש
  בן 61פלוס בפנסיה מהמשטרה משנת 99 הפנסיה שלי ברוטו 10000 פלוס .ושנת 2001 אני עובד בעמותה למען הזקן משכורתי בממוצע 7500 ברוטו .
  חשבתי לפרוש בגיל 62 בעוד שנה .
  האם זה נכון לפרוש
  האם אני זכאי לפדיון ימי מחלה בגיל יותר צעיר .
  אני יכול לפרוש לקבל פנסיה נוספת ממבטחים
  האם אני אפסיד שאפרוש לפני גיל 67

  אישתי לא עובדת (6 שנים)בת 62 באוגוסט בשנה הבאה .אמורה לקבל ביטוח לאומי
  יש לה סכום יפה בביטוח מנהלים 5אחוז מובטח לשנה
  מתלבט מה לעשות חשבתי על שינוי
  מה דעתך

 • שלום
  אני עובדת והתחלתי לקבל פנסיה במקביל מגיל62. אני לא מקבלת פטור של 49% , במס הכנסה אמרו לי שאם אני רוצה פטור עלי לחתום על טופס 161ד'.אני מתכוונת לחתום ולקבל פטור של 49%. הפנסיה שלי 7500 ברוטו. זה יגדיל לי את הפנסיה החודשית נטו בכ1350ש"ח בחודש (33% מס שולי). כמובן כשאני אפרוש אני אשלם את מלא המס על הפיצויים ואעשה פריסת מס ל6שנים קדימה.מה דעתך?

   • אייל תודה רבה על תשובה.
    בגלל שהפנסיה שלי נמוכה, וגם מס אחרי הפרישה מעבודה יהיה נמוך מאד ,האם זה לא מיותר לחתום על הפטור לכל החיים? כלומר אם רוב הפנסיה תיהי פטורה ממלא האם הפטור "לא הולך לאיבוד"?

 • אני בת 62 פרשתי ו קבלת קיצבה ממבטחים 6981 ברוטו ממשיכה לעבוד בתעא עם משכורת ברוטו של כ18000 שח עשיתי תאום מס האם יש משהו שעלי לעשות על מנת להקטין את המס ?
  תודה

 • בת 62 באוגוסט 2018
  מקבלת פנסיה ממקפת ותיקה תלוש ראשון 3500 שח
  ממשיכה לעבוד בשכר 10000ברוטו
  האן נכון שאם אמלא טופס 161ד על פיצויים ממתינים של 100,000אשלם מס רק על המשכורת שאני עובדת והפנסיה תהיה פטורה
  עקב תיקון 190
  תודה מראש

 • אם אני בגיל 63 ועדיין ממשיכה לעבוד באותו מקום עבודה ומקבלת משכורת נוספת מקרן הפנסיה, אך אני שייכת לקרן הפנסיה הוותיקה יש אפשרות לחסוך במס?

 • שלום אייל, אבי בן 69 מקבל פנסיה בסך 1,200 ש"ח, מעוניין להתחיל לעבוד והוצע לו שכר בסך 4,500 האם הוא ייפגע מבחינת המיסוי? תודה

 • אייל שלום,
  אני בת 67 מפסיקה לעבוד ב-31.12.18
  יש לי קרן מקפת ותיקה שלא פעילה משנת 1995 בערך
  ומבטחים החדשה מ-1998 ועד עכשיו
  לא מקבלת ביטוח לאומי ולא יצאתי לפנסיה עד עכשיו. אני אלמנה וקבלת שארים
  הייתי רוצה לקחת שירותי ייעוץ מס ופרישה לפנסיה שעושים גם את כל הסידורים שצריך (במקומי)
  אם כן בבקשה תיצור עמי קשר דרך המייל הפרטי שלי.
  ממתינה לתשובתך, תודה אורלי

 • שלום רב
  פורשת ממשרד החנוך אחרי 37 שנים בת 60 (תקציבית) 70% פנסיה ועודף שנים והחזר ימי מחלה בסכום גבוה
  וממשיכה לעבוד תחת מעסיק אחר בחצי משרה
  כיצד מקבלים פטור ממס הכנסה
  וכיצד מעברים את קופות הגמל לקרן פנסייה חדשה? והאם כדאי?
  תודה רבה

 • שלום . בינואר 2019 אגיע לגיל 70 . אני עדיין עובד באותו מקום . הפנסיה הצפויה מביטוח מנהלים כולל קרן פרטית , הינה כ- 7000 שח . השכר כ – 13000 שח .
  האם כדאי להוציא פנסיה בגיל 70 . האם מקדם הקצבה משתפר אם אני לא מוציא אותו ?
  האם יש יתרון לא להוציא את הפנסיה .

 • שלום רב
  פרשתי לפנסיה ממשרד החינוך 70 אחוזים אחרי 37 שנות עבודה מגיע לי מענק של שנים עודפות וימיי מחלה.
  אני בת 61
  אני ממשיכה לעבוד דרך הערייה בחצי משרה?
  זקוקה לייעוץ מס בנושא

  תודה

  לאה להב

 • שלום רב
  פרשתי לפנסיה ממשרד החינוך 70 אחוזים אחרי 37 שנות עבודה מגיע לי מענק של שנים עודפות וימיי מחלה.
  אני בת 61
  אני ממשיכה לעבוד דרך הערייה בחצי משרה?
  זקוקה לייעוץ מס בנושא

  תודה

  לאה להב

 • בת 67.5 בפני סיום יחסי עובד מעביד. במידה וכספי פיצויים לא יימשכו. האם ניתן לעבוד כיועץ עצמאי מייד לאחר סיום יחסי עובד מעביד באותה חברה

 • השאלה אימי יצאה לפנסיה וממשיכה לעבוד באותה העבודה.לצערנו היא קיבלה התקף לב והיא במחלה כעת 3 חודשים. האים בהנהלת העבודה שלה יכולים לא לקבלה בחזרה לעבודה בגלל ההתקף לב שעברה. בגלל שהיא פנסיונרית

 • אני בת 67.5 והמעסיק מעוניין שאעבור לעבוד בחצי משרה ואני גם מעוניינת.
  יש לי ותק של 46 שנים בעבודה. אני נמצאת בקרן פנסיה מקפת הוותיקה והפנסיה שלי תעמוד על בערך 6.500 ש"ח והמשכורת בחצי משרה בסדר גודל דומה.
  אני מתכוונת לקחת את הפנסיה שלי. שאלתי הינה כמה מס אצטרך לשלם?
  תודה.

  • לפי המס השולי שלך
   לאחר קבלת קצבה ראשונה צרי קשר עם המשרד
   אפשר להפחית לך מס

 • אייל שלום,
  בתאריך 1/12 ביקשתי לברר כמה אשלם מס היות ואמשיך לעבוד באותו מקום עבודה אבל בחצי משרה.הפנסיה שלי תהיה בערך 6.500 ש"ח והמשכורת בחצי משרה תהיה אף היא 6.500 ש"ח.יש לי 10 שנים עודפות.אמרו לי בקרן מקפת שאוציא את הסכום ואפתח קופת גמל.כדי שלא יורידו לי מס הכנסה.מה אתה מציע לי לעשות. תודה.8

 • שלום הגעתי לגיל פרישה אך ממשיך לעבוד באותו מקום יש לי קרן פנסיה ופיצויים בביטוח הראל על סך כ60000 שקלים הבאיתי פטור ממס הכנסה על הסכום הזה ושלחתי להראל עם טפסי פידיון מהם ונענתי שאם אני ממשיך לעבוד אי אפשר להוציא קרן פנסיה לדעתי זה לא נכון משום בהתחלה אמרה מי שמטפלת בנושא שצריך להשאיר רק חלק מקרן פנסיה והשאר אפשר להוציא אודה לך על עזרתך בנושא

 • שלום
  הפוליסה של בעלי מסתיימת עם הגיעו לגיל 65. בעלי מבקש להמשיך לעבוד האם יצטרך לשלם מס על הפנסיה? מדובר בשכר מינימום והפנסיה נמוכה?
  עם קבלת פנסיה בגיל 65 האם תהייה השפעה על קבלת קצבת נכות בביטוח לאומי?
  תודה

 • ישלם מס על הפנסיה כיון שזו הכנסה נוספת
  רק מגיל 67 יקבל הטבות
  לא יודע לגבי ביטוח לאומי

 • שלום וכל הכבוד לך על העזרה שאתה מושיט.
  אנחנו זוג פנסיונרים. בעלי יהיה באפריל בן 72. פרש פרישה מלאה מעבודה ומקבל פנסיה מגיל 69 … ביצע פריסה במס הכנסה..
  נכון להיום פטור מתשלומי מס הכנסה.(אחרי כל התשלומים בעקבות הפרישה) ההכנסה החודשית שלו מקרנות הפנסיה כ6200 ש"ח לחודש. היום פנו אליו בבקשה לחזור לעבודה, ליומיים בשבוע, לפחות באופן זמני עד שיימצא מחליף.. למחליף שעוזב.
  האם כדאי? . עד איזה סכום יוכל להרויח בלי לשלם יותר מידי מס? האם במס הכנסה לוקחים בחשבון גם את הכנסתי מפנסיה?
  תודה מראש על מענה

 • לוקחים בחשבון וצריך תאום מס על 2 ההכנסות – פנסיה ושכר
  כדאי להרוויח כמה שיותר

  • תודה לך אייל על המענה המהיר.
   ננסה לעשות חשבון איזה שכר צריך לבקש כדי שהשכר נטו יהיה תואם לשכר שהיה לפני שלוש שנים.
   בעצם, אם כל כך זקוקים לו אז שישלמו קצת יותר, לא?
   במהלך שעות אחר הצהריים ניסינו ללמוד עוד קצת על הנושא. לפי הבנתי יש מצב שישלם למס הכנסה 35 אחוז, לא? (-:
   ושוב תודה וכל הכבוד לך
   יישר כוח

 • שלום איל ,
  אני בן 70 מקבל פנסיה מחב..כלל בגובה המינימום .
  ממשיך לעבוד בחברה חדשה בחצי משרה , יש לי קופות
  גמל שעליהן (יחד עם הפנסיה ) נעשה קיבוע זכויות ,
  המס שאני משלם בחצי משרה הינו בגובה 14% עד תקרה מסוימת ,
  יש מקום לשיפורים ?
  אודה לתשובתך .

 • אייל שלום
  היגעתי לגיל 62 , אך לא התחלתי לקחת פנסיה . אינני עובדת בשנים האחרונות ואין לי הכנסות ובעבר הייתי שכירה.
  1. האם כל חודש עיכוב מגדיל את גובה הפנסיה? האם משתלם להמתין ולא למשוך את הפנסיה?
  2. האם אאבד זכויות אם ישתנה גיל הפרישה בקרוב וטרם התחלתי לקת פנסיה?
  אודה מאד על תשובתך

  • תלוי אם את בקר פנסיה או היטוח מנהלים. לא רואה סיבה לא להתחיל כבר לקחת פנסיה אם את לא עובדת

 • שלום אייל אני חשבת שכר במפעל תעשיה בצפון .לחלק מהעובדים פנסיות ותיקות לחלק חדשות וחלקם בביטוחי מנהלים . שאלתי היא מה ההבדל בתשלום קצבה מאחד הגופים הנ"ל ? כאשר עובד מגיע לפרישה ,תובע קצבה וממשיך לעבוד במשרה חלקית ? במבטחים נותנים בלי בעיה פנסיה לעובדים .ביתר מבקשים מהם 161 .אני לא יכולה למלא 161 כי הם עדין עובדים .(אמנם השתנו תנאי ההעסקה -אבל הם עדין עובדים ).הם רוצים קצבה ,ולהמשיך לעבוד לעוד 4,000-6,000 ש"ח .(לא לפגוע בקצבת זקנה מביטוח לאומי ) . שלחנו טפסים והכל מסורב .למה ??? מה ההבדל בקופות כשזה נוגע למשיכת קצבה ? (מה עם סעיף 14 הוא בהסכם -והפיצויים שלהם בכל מקרה ) . יודעת שכאשר מושכים מקופה צריך לפתוח חדשה -כי קופה משלמת לא יכולה לקבל תגמולים .בבקשה אשמח להסבר . במוקדי השרות כל פעם עונה נציג אחר ,הסוכן אומר משהו העו"ד משהו אחר . אשמח להסבר ,תודה רבה מראש

 • שאלה עקרונית. יצאתי לפנסיה בגיל 67 ואני מקבל פנסיה מקרן ותיקה ומביטוח מנהלים. וכן מביטוח לאומי. במידה ואני רוצה לעבוד בחברה אחרת. האם עדיף מבחינת מיסוי לעבוד כשכיר או כ FREE LANCER או שאין כל הבדל

 • הגעתי לגיל פרישה ואני עדיין עובדת, הוספתי מקום עבודה , וטוענים שלא מפרישים לי כי יש כבר הפרשה במקום אחר , ובגיל פרישה אם יש קום שמפריש , המעביד במקם אחר לא צריך להפריש , אם אפשר לקבל קישור לחוק , אני רוצה לראות זאת
  תודה

 • שלום! אני מגיע לגיל 67 בפברואר ובמרץ אתחיל לקבל ממבטחים ותיקה פנסייה של כ 12000 לחודש.
  במקביל אמשיך לעבוד חלקית בשכר כולל זקיפות רכב וכו לכ 32000 בחודש.
  הכנסתי השנתית תהיה כ 530000 ש"ח לשנה
  אני נכה 100% עם הפטור של מעל 600000 ש"ח לשנה. האם כל נושא הזיכויים בכלל נוגע לי ?

 • אייל שלום
  אני יוצא לגמלאות בסוף השנה21 בגיל 67 וחצי הפנסיה צריכה להיות בערך 15000 ש"ח
  המקום עבודה הנוכחי מבקש ממני להמשיך בעבודה חלקית כ 25% משרה המשכורת תהיה כ 7000 ש"ח
  הבנתי שאם אני עושה זה אני לא אקבל פתור לפי סעיף 190 המס יהיה כבר מה שקל הראשון
  האם ניתן לעשות משהו בנושא

  תודה
  בברכה

 • אייל שלום
  אני בן 72. מגיל 67 אני ממשיך באותו מקום עבודה בשכר ברוטו 7500. אני מושך קצבת פנסיה כ – 2000 ש"ח לחודש (מ 3 קופות שונות) באחת הקופות יש פטור חלקי עד גובה מסויים אחר כך מס של 14%. לפני שנים משכתי 3 פעמים כספי פיצויים שהיה יכול להניב לי היום קצבה של 900 ש"ח בנוסף. יש לי קופת גמל פיצויים כ 150000 טרם משכתי. 1. האם ההפרשות לאחר גיל הפרישה אלה הפרשות לקצבה. 2. האם ההפרשות הן מוגדרות ככספי פנסיה או חיסכון? 3. האם מוצדק לשלם את המס. תודה רבה. אבי.

  • ההפרשות הם הפרשות לקצבה . אלה כספי פנסיה . לא יודע- צריך לבדוק את כל התיק וזה לא המקום לזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *