background

חיוב שווי בגין פיצויים – שאלות ותשובות

שעון מעוררבחוק ההסדרים נכנס לתוקף חיוב השווי בגין הפרשות לפיצויים.

אני נשאל הרבה שאלות בנושא ולכן החלטתי להתייחס

לשאלות אלה במאמר הנוכחי.

להלן השאלות והתשובות :

 

 

על מה חל חיוב השווי ? 

סכומים ששילמו כל מעבידיו של עובד בעבורו לקופ”ג לקצבה על

חשבון מרכיב הפיצויים העולים על משכורת העובד או 32,000

לפי הנמוך – יחויבו בשווי בעת ההפקדה.

מה הגדרת משכורת העובד לעניין זה ? 

בהתאם לתקנות : הכנסת עבודה למעט שווי רכב והחזר הוצאות.

האם השווי מחושב לפי גובה השכר ממנו מופרשים הכספים ? 

לא. הוא מחושב לפי הסכומים שהופרשו בפועל . כלומר שכל עוד

הסכומים בפועל לא עברו המכפלה של 8.33% בשכר (עד 32,000)

לא יבוצע שווי .

דוגמא- שכר העובד 40,000 והמעביד מפריש 6% לפיצויים .

מכיום שההפרשה בפועל 2,400 נמוכה מהתקרה 2,666 =  8.33% * 32,000

לא יהיה חיוב שוויי.

האם הפרשה לקופה משלימה של 2.33% נלקחת בחשבון בחישוב השווי ? 

כן. כל ההפרשות נלקחות בחשבון בחישוב השווי.

האם יש שווי על כל סוגי קופות הגמל והפנסיה ? 

לא. אין חיוב שווי בגין הפרשות לקרן ותיקה כיון שלא ניתן לחשב בהם קצבה מוכרת .

האם יש שווי על השלמת מעביד בפרישה במזומן ( קוד 1) ? 

לא. זהו תשלום שמחיוב בפרישה כמענק פרישה רגיל .

האם חיוב השווי מחויב גם בתשלום ביטוח לאומי ? 

כן. מדובר ברכיב שכר לכל דבר ועניין.

מה דין הכספים שחויבו בשווי בעת משיכת הפיצויים ?

קיימות 2 אפשרויות :

א. משיכת הכספים במזומן- במקרה זה הם לא יהיו חלק מטופס 161 . הסכומים ימוסו רק במס רווחי הון.

ב. יתורגמו לקצבה- במקרה הזה הם יהוו קצבה מוכרת פטורה ממס ( ראה מאמר נפרד בנושא).

הם הפקדה לקופה בגין שנים קודמות תחויב בשווי ? 

כן. החלק משעל השכר או 32,000 לפי הנמוך יחויב בעת ההפקדה בשווי מס.

דוגמה :

עובד מרויח 40,000 ועובד 20 שנה. ההסכום בקופת הפיצויים עומד על 600,000.

הופקדו כספים בגובה 200,000 כדי להעמיד את היתרה על חבות הפיצויים .

סך של 40,000 – חלק ההפקדה עד 640,000 פטור ממס ( 40,000 = 600,000 – 32,000 * 20 )

סך של 160,000 יחויב בשווי בתלוש השכר.

 

קיימות עוד שאלות רבות במישור הפרקטי ועליהם נקבל תשובות תוך כדי יישום החוק.

כמו כן – מערכת תאומי המס של מס הכנסה עוברת שינוי וצפויה החל מ 1.4 ליישם בצורה מלאה את החוק.

זהו. מקווה שעניתי על השאלות המרכזיות .

 

לפניות בנושא ייעוץ פרישה ו/או קורסים בנושא פרישה  אתם מוזמנים לפנות למשרדנו 

טלפון 073-7690302 או למייל eyal@eyalmen.co.il

 

 

 

 

 

 

 

50 תגובות למאמר

  • אייל, שלום
    מבקש לשוחח איתך טלפונית.
    אודה לך באם תיצור איתי קשר:
    טל’ נייד שלי : 0544786740
    שמי : יעקב צפריר

  • שלום אייל

    האם פיצויי פרישה הם הכנסת עבודה?

    אני מתכוון לפיצויים המשולמים מעובד למעבידו לפי שכר עבודה לחודש * שנות עבודתו של העובד במקום העבודה

    הנני לציין כי בהגדרה של סעיף 1 לפקודה מענק פרישה = הכנסה מיגיעה אישית

    • זן הכנסה פירותית מיגיעה אישית אבל לא ממש הכנסה לפי 2(2) אלא הכנסה שנובעת מכך

  • אייל שלום,
    תודה רבה על העדכון.
    שאלה קטנה בתחום שונה- אם מבצעים משיכה שלא כדין ומשלמים 35% מס או שולי כגבוה, האם זו הכנסה שתירשם בדוח האישי? איזה שדה?

    תודה רבה!

  • האם יש גם צד חיובי לזה?
    כלומר – האם הקיצבה על חלק זה לא תמוסה בעתיד (והאם זה שונה ממה שהיה לפני שינוי זה?)

  • אייל שלום,
    “לא. אין חיוב שווי בגין הפרשות לקרן ותיקה כיון שלא ניתן לחשב בהם קצבה מוכרת.”
    ובכל זאת אני רואה בתלוש השכר כל חודש “זקיפה לפנסיה” ו”זקיפה לפיצוים”. אני במבטחים הוותיקה ומעניין אם אפשר יהיה להתחשבן בפרישה…
    מוטי

      • אבל אין לי קופה משלימה, חוץ מה 1/3 2 שזה כנראה “זקיפה לפיצוים” 🙁
        תודה!

        • כנראה זו זקיפה של הפקדת המעסיק לקרן ותיקה מעל 7.5%מוכפל בהפקדה מעבר לתיקרה של 24182
          יש כפל מס פעם בהפקדה ופעם בקבלת קיצבה -זו שערוריה.

  • אייל שלום פרשתי 31.12.16 אחרי 18.6 שנות עבודה עדיין לא סיימתי את תהליך הפרישה אשמח לעזרתך

  • אייל שלום
    פרשתי ב 31.12.16 אחרי 28.6 שנים עדיין לא סיימתי את ההתחשבנות עם כלל דרך סוכנות תמורה
    אשמך לקבל הכוונה לפרישה שלי 0547767361 שלמה סופר.

  • האם 35% מס על משיכה שלא כדין זה כמו מס על הגרלות שזה מס סופי, או האם זה כמו כל מס אחר שאפשר לתבוע זיכויים כנגד המס ?

    תודה

  • אייל שלום. במידה והמעסיק מפקיד 6% לפיצויים. כאשר העובד מפוטר/יוצא לפנסיה אתה רושם שהשלמת המעסיק לא תיהיה ממוסת. האם אני מבין מכך שבעצם כמו בדוגמא שנתת למישהו עם משכורת של 40,000 עדיף שיפקידו לו רק 6% כי על היתרה לא ישלם שווי מס לפי קוד 1?

    • לא ממש כי על הפיצויים בפרישה ישלם מס
      לא יהיה חיוב שווי
      אם כי יש שיקולים נוספים כמו תזרים מזומנים של העסק

      • אני כמובן מתייחס רק לצד של העובד. אם כשכיר אבקש שיפקידו לי 6% במקום 8.33% לפיצויים למעשה לא אשלם שווי מס. אני לא מצליח להבין איפה החסרון…

        • יש חיוב מס בפרישה של הסכום שמשלם המעביד וגם יש עניין של תזרים של המעביד

          • אפשר להניח שמקרה הנידון המס השולי בפרישה מהפנסיה יהיה נמוך מהמס השולי על המשכורת?
            במשכורות שאנו מדברים עליהם המס הוא 48% ואילו בסבירות שקרובה ל 100% המס על הפנסיה יהיה נמוך יותר? ואז אני מרוויח את הבדלי המיסוי. אין בזה הגיון מסויים?

  • בוקר טוב אייל הנני פורש משרות המדינה לאחר 45 שנה .ב1 לספטמבר 2017 .שאלתי מתי עלי לקחת יעוץ פנסיוני .

  • היי אייל, אפשר אולי לשאול שאלה עם מספרים?
    נכנסתי לקביעות במקום העבודה לאחר 3 שנים, עד היום הפרישו לי לפיצויים לקרן הפנסיה 6%
    בכניסה לקביעות עלתה לי ההפרשה לקרן הפנסיה ל 8.33%,
    ובנוסף נפתחה לי קופת גמל (קרן פיצויים ) עם הפקדה נוספת של 2.33%,
    בכניסה לקביעות הופקד לי 2.33% לקופת גמל עבור כל ה 3 שנים האחרונות,
    לפי משכורת של 400,000 כלומר הופקד לי 9300 שקל
    בנוסף בכניסה לקביעות קיבלתי מענק, ככה שהופרש לי למרכיב הפיצויים בקרן הפנסיה עוד 3466 שקל (שהם 8.33% מ 41600)
    שווי הפיצויים שחויבתי הוא 5900 שקל, האם יש טעות בתלוש? או שאכן זה השווי מס שאני צריך לשלם?

  • שלום אייל
    רשמת במאמר כי
    “מערכת תאומי המס של מס הכנסה עוברת שינוי וצפויה החל מ 1.4 ליישם בצורה מלאה את החוק”

    האם אכן עודכנה המערכת.
    לדוגמא אפילו לא ראיתי כל שינוי בנוסח טופס 161 שהוא טופס בסיסי לדווח סכומי הפקדות שעלו על התקרה.
    האם אתה מכיר עדכונים אחרים.

  • שלום אייל,
    האם יש לזקוף שווי על הפרשות לפנסיה ולקה”ש בגין רכיב ש”נ גלובליות המשולם כסכום קבוע על חודש?
    תודה

  • האם החישוב הוא חודשי או שנתי ?

    אם אני עובד במשכורת של 40000 רק במשך חצי שנה ,אחרי חצי השנה בה לא עבדתי כלל:

    במשכורת אני רואה חיוב, כי בחישוב חודשי עברתי את התקרה של 32000 , ולכן אני משלם שווי בגין הפרשה עודפת.

    אבל בחישוב שנתי, ההפרשה לפיצויים היא מתחת לתקרה, כי סך ההפרשה השנתי הוא לפי שכר שנתי של 240000 בלבד

    האם עליי להגיש דוח שנתי כדי לקבל חזרה את עודף המס ששולם?

      • תודה על המענה.

        למיטב הבנתי, גם אם התקרה היא לפי חישוב חודשי, המס שמשולם על הפרשה מעבר לתקרה יהיה לפי סך ההכנסה השנתי. האם נכון?
        כלומר, ההכנסה העודפת שהיא בגין הפרשות מעבר לתקרה מתווספת להכנסה הרגילה, ולכן ממוסה לפי מס שולי. אם יש תקופות של אי עבודה, שמביאות לשינוי במס השולי,להבנתי גם מרכיב זה יביא למצב של החזר מס ששולם בייתר התלוש המשכורת.

  • בוקר טוב,
    במידה והמשכורת של העובד בנטו,ומעסיק מפריש רטרואקטיבי עבור כמה חודשים,
    האם מעסיק חייב לגלם את השווי אם קופת גמל ע”ח העובד והוא גם מקבל זיכוי על הפקדה?
    בתודה מראש.

  • אם יש הסכם נטו אז הנטו צריך להיות אותו דבר ואז הוא אמור לספוג את זה אבל זה היה אמור להתאזן עם החודשים הקודמים שהסכום לא ירד והמעביד ספג יותר

  • אייל שלום,

    במידה ומעסיק מפריש רטרו בחודש מרץ עבור חודשים 11-12 של שנת המס הקודמת (עובד התחיל לעבוד אז),
    כתוצאה מהפרשה רטרו סכום ההפקדה עבר את התקרה, האם תהיה זקיפת שווי לפיצויים או שההפרשות צריכות להיות מיוחסות לחודשים שבגינם הופרשו?

    תודה.

  • אייל,

    הבנתי שהזקיפה נקבעת לפי הנמוך מבין התקרה או 8.33% מהשכר,
    במידה ושכר של חודשים אחר כך נמוך מהתקרה, האם ניתן לנצל את ההפרש כדי לצמצם את הזקיפה בגין ההפקדות משנה קודמת או שהיות וסכום ההפקדה חורג מ 8.33% מהשכר השנה לא ניתן לנצל את ההפרש שנותר עד לתקרה ?

    תודה

  • שלום,
    מוציאים לי תלוש שכר בזמן חופשת לידה בגלל הפקדות סוציאליות.
    בפועל השכר שלי 0 האם זה אומר שכל הפיצויים שמופקדים עבורי יחושם עבורם שווי מס?

    תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *