background

נצלו את הפטור הזמני ותמשכו קופות גמל ישנות בפטור ממס

 יש לי בשורה בשבילכם, אם יש לכם קופת גמל ובה פחות מ- 7,000 שקל ניתן למשוך אותה פטורה ממס

איך ? מתי ?  למי לפנות ? 

בחודש שעבר אושרו בועדת הכספים מספר תקנות בנוגע לכספים הנמצאים בקופת הגמל .

המהלך הוא מהלך משלים למהלך איתור קופות גמל ישנות שהחל השנה.

המהלך אמור להתחיל בקרוב.

 

על מי זה חל  ?

 כל מי שיש לו כספים בקופה שאינה משלמת לקצבה שהופקדו לפני 1.1.08 וסכום כל הקופות

אצל אותה חברה מנהלת נמוך מ 7,000 שקל

 עד מתי ניתן למשוך את הכספים ללא מס ?  

עד סוף שנת 2016 אבל מי שישאיר את הכסף בקופה לאחר 2016 ייהנה מפיצוי מסוים ומ 2017 ישלם דמי ניהול מינימליים בסך 6 שקלים לחודש.  

 האם זה חל גם על כספי פיצויים ? 

כן. משיכת כספי הפיצויים האלה לא תחשב כמשיכה  לעניין נוסחת הקיזוז ולא לעניין ניצול תקרת

הפטור לפי סעיף 9(7)(א).

מה המגבלה ?

 הכסף חייב להיות באותה חברה מנהלת. כלומר- שתי קופות של 5,000 בחברות שונות יקנה פטור מלא

בעוד שאם 2 הקופות נמצאות באותה חברה מנהלת לא ניתן לקבל את הפטור.

 מה דין הכספים שהופקדו מ 1.1.08 ?

 כרגע אין לשר האוצר סמכות לפטור את הכספים האלה . הדבר דורש חקיקה נפרדת שצפויה להיות בשנת 2014.

למי פונים ?

 אין צורך לפנות למס הכנסה. קופות הגמל מחויבות לשלוח הודעות לבעלי החשבונות על אפשרות המשיכה.

מציע לכם  לעשות  בדיקה של קופות הגמל שלכם כדי לדעת מה מגיע לכם ואולי תגלו שמגיע לכם כסף.

אתם מוזמנים להשאיר תגובה לפוסט כאן למטה בתיבת הטקסט.

גם אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים להשאיר אותם בתיבה זו .

 

46 תגובות למאמר

  • האם במקרה של מספר חשבונות אצל אותה חברה מנהלת, גם דמי הניהול המינימליים ייגבו רק במידה וסך כל הצבור, בכל החשבונות יחד, נמוך מ-7000 ש”ח או שלכל חשבון ייגבה בנפרד?

    • שלום אני פניתי השבוע לחברה על מנת לפגות קופת גמל עד 7000 ₪ נמסר לי שעדיין מחכים לאישור שלישי בכנסת האם זה נכון או שהחברה פשוט סוחבת את הזמן כדי לא לשחרר את הכסף לתשובה אודה

    • קיבלת אישור על משיכה מקופת הגמל. באישור מפורטים הסכומים ואם ירד מס זה רשום באישור.
      בכל אופן- לא ניתן לתקן לאחור כך שאם משכת מס לא צוכל לקבלו חזרה כי זה היה לפני ההוראה

  • ללקוחה יש 3 קופות שונות אחת מהם מלפני 2008 שהופקדו ע”י אותו מעסיק לאותה חברת ביטוח כרגע רוצה רק לאחד אותם מבקשים ממנה מס על זה האם לשלם או לבקש תיאום מס

  • שלום אייל,
    החברה המנהלת את קופת הגמל שלי טוענת שהתקנה החדשה לא חלה על כספי פיצויים.
    היכן ניתן למצוא סימוכין לכך שהתקנה אכן חלה גם על כספי פיצויים כפי שאתה מציין כאן בדף?

  • מסמך פנימי שיצא במס הכנסה לעובדי מס הכנסה ב 11.9 נאמר כך :
    ” לגבי כספי פיצויים הנכללים יחד עם כספי תגמולים ואשר היתרה הכוללת בקופה אינה עולה על 7,000 יהיו גם כספי הפיצויים פטורים. הפטור טרם נקבע בחקיקה ואולם הוסכם בוועדת הכספים כי נעניק את הפטור ובמקביל נפעל לתיקון החוק”

    בקיצור- צריך לחכות לחקיקה בנושא

  • מברור שלי מול חברת ,כלל, עדיין לא ניתן למשוך את הכספים עד לקבלת התקנות ממשרד האוצר
    והדבר עלול לקחת זמן ..עד שנה וחצי!!
    בקיצור. כסף לא נותנים כ”כ מהר…

  • חברות הביטוח ממתינות להנחיות כתובות של משרד האוצר שעדיין לא יצאו
    כל עוד הם לא יקבלו ממשרד האוצר- לא קרה כלום

  • אם יש לי פחות מ-7000 ש”ח בחשבון, אבל בגלל הרווחים מהסכום זה הגיע לקצת יותר מ-7000 ש”ח, האם עדיין אהיה זכאי למשוך את הכספים?

  • מדובר עךל יתרה להיום ולא על הפקדות אז באופן עקרוני זה נראה שזה בלתי אפשרי . שווה לנסות למשוך את הסכום שמעל במס מלא ואז את ה- 7,000 פטורים. לא בטוח שזה יצליח……..

  • מדובר על יתרה להיום ולא על הפקדות אז באופן עקרוני זה נראה שזה בלתי אפשרי . שווה לנסות למשוך את הסכום שמעל במס מלא ואז את ה- 7,000 פטורים. לא בטוח שזה יצליח……..

  • עפ”י חברת הביטוח – מדובר – בתקנה שטרם עברה חקיקה בחוק.
    שורה תחתונה כשפניתי לחב’ אלמן אלדובי – בנוגע לקופת גמל קטנטונת שאינה עולה על 2561 ש”ח והפסיקה לפעול ב- 2001 מאז שוכבת ללא פעילות ומפטמת את החברה שמנהלת את הקרן מידי שנה ושנה ע”ס: דמי ניהול שנתיים 1.05% = 43.7 ש”ח .
    לטענת נציגת השרות – במקרה של משיכה לפני הזמן – ישולם מס בגובה 35% (כ- 897 ש”ח )
    אחרי ניכוי מס במעמד משיכה מוקדמת ישאר: 1664 ש”ח
    נציג השרות הטלפוני הדגיש בפני במעמד שליחת ט’ בקשה למשיכה – כי יש למלא סעיף א’5 המאשר ידיעה בנוגע למשיכה במסגרת מס.
    כיום אני מתחבט בשאלה האם למשוך ולשלם מס או להמתין להנחיות עפ”י חקיקה אם וכאשר יצא לאור. אודה לחוות דעתך בנדון. האם ניתן בפועל למשוך ללא מיסוי או עדין לא.

  • אתה צודק אבל זה יקרה בוודאות בחודשים הקרובים ושווה לחכות במקום לשלם מס מיותר אותו תוכל ממילא לשלם בכל רגע אם תתחרט
    בקיצור – להמתי ןבסבלנות

  • שלום אייל.רציתי לשאול בבקשה אם יש לי בקופה 7200 שח האם פספסתי את ההטבה או שאפשר לשלם מס מלא על המאתיים שח ולקבל פטור על ה-7000?

  • אין תשובה מוחלטת אבל לדעתי כדאי לנסות .
    תעשה את זה ב-2 צעדים נפרדים. קודם תמשוך את ה -200 ואז תנסה לקבל את היתר

  • אני מורה במשרד החינוך ויש לי בקופת גמל גל 36000 ש”ח ויש אב בן 99 שגר אתי באותו בית והוא מקבל סיוע בכמה שעות בשבוע מבטוח לאומי. השאלה: האם אני פטור ממס על משיכת הכסף.

  • עבדתי לפני כ-30 שנה בבנק הפועלים וקבלתי מכתב מקופת הגמל שיש לי בקופה 1000 שקלים המהווים את מרכיב הפיצויים. לא יכולתי למשוך הכסף כי הבנק המשלם( שגם הוא במקרה בנק הפועלים) בקש שלצורך פידיון הכסף אביא אישור ממחלקת השכר של הבנק האומר כי יש נכונות למעביד לשעבר( בנק הפועלים ) לשחרר את הכסף. אני תקועה. מה עושים ? תודה לתשובה.

  • אני מנסה למשוך 2קופות גמל נפרדות לא פעילות מאותו חברה שהסכום לא עולה על 5000 ש”ח והם מחשבים לי את השלישית שלא פעילה שעוברת את ה7000 ופעילה יחד עם הלא פעילות ולכן איני יכול למשוך זה תרגיל מלוכלך על מנת לא לאפשר למשוך את הכסף מה אני עושה

  • אין מה לעשות
    אכן המהלך מדבר על קופות לא פעליות אבל בספירה אכן כוללים גם קופות פעילות
    סורי

  • שלום לאייל. רציתי לברר יש ליקרן פנסיה לא פעילה משנת 2004 ויש שם 14,000 ש״ח תגמולים האם גם אני יכולה למשוך עם פטור ממס? אם לא מדוע על סכום גבוה מ-7,000 לא ניתן ואם אעשה העברה חלקית לקופת פנסיה וישאר לי 7,000 האם אז אוכל.
    שאלה אחרונה האם כדאי לי לשים כספים של קופת פנסיה לא פעילה בקופת פנסיה פעילה? תודה.

    • התקנות לא חלות על קרנות פנסיה
      בכל מקרה לא ניתן לבצע ההעברה כי מה שקובע זה היתרה ב 31.12.13

      לגבי השאלה השלישית – תלוי בסכום. אם זה סכום גבוה תתיעצי עם יועץ פנסיוני

  • יש לי קופת גמל “הראל עצמה” שזמן הפרעון שלה הוא 10/1/2015 ע”ס 20,000 ש”ח. נתתי הוראה לבנק נאמר לי שתוך שבוע ימים הכסף יועבר לחשבוני. ובאותה קופה יש לי כספי הון ע”ס 2800 ש”ח שהופקדו אחרי 2006 ולכן נאמר לי שאני יכולה למשוך את הסכום רק בשנת 2035. האם באמת אי אפשר להוציא? מדובר בסכום פחות מ 7000 ש”ח.

  • שלום
    אני עבדתי כשלושה חודשים כסייעת בגן המעסיק שלי מועצה מקומית אבן יהודה הפקידה לי לקרן פנסיה כ2200 שח מאז עברה חצי שנה ואיני עובדת האם אני רשאית למשוך כספים אלו

  • האם יש חדש במרכיב הפיצויים למרות שכתבת שאושר
    הקופה כלנית של המורים דורשת אישור טופס אישור ממס הכנסה
    לגבי חלק הפיצויים כי אם לא ינכו מס מירבי
    למרות שממשיך לעבוד מס הכנסה בטלפון מסר שעלי לבוא בסוף שנה עם תלושי משכורת
    ויעשה חישוב.
    לפיכך כל התקנה של פטור מלא היא אחיזת עינים
    וכרגיל ממשיכים לעבוד עלינו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *